SIK SORULAN SORULAR

Bilgelik Enstitüsü’nde ne gibi eğitimler verilmektedir?

Bilgelik Enstitüsü psikoterapi ve psikolojik testler alanında ( Özellikle de Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi ve Çocuk Testleri vs.) uygulamalı ve sertifikalı eğitimler verilmektedir. Gerek psikoterapi eğitimlerimiz gerekse psikolojik test eğitimlerimiz uzun yıllar alan deneyimi olan hocalar tarafından verilmektedir. Her eğitimde uygulama ve vaka paylaşımları ile teorik konular paylaşılmaktadır. Hangi Eğitim sayfamızda konuya ilişkin daha fazla detay bulabilirsiniz.

Bilgelik Enstitüsü’nde verilen sertifikaların her kurumda geçerliliği var mı?

Bilgelik Enstitüsü olarak 10 yıldır binlerce öğrencimize sertifika verdik ve bu sertifikalar devlet ve özel sektör olmak üzere birçok yerde kullanılmaktadır ve geçerlidir. Sertifikalarımızla ilgili daha geniş bilgi için Niçin Sertifika sayfamıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Eğitimleriniz ücretli mi?

Çoğu eğitimimiz ücretli olmakla beraber enstitümüzde ücretsiz psikoloji eğitimleri ve seminerler de düzenlenmektedir. Bilgelik Enstitüsü’ndeki gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize kaydolabilirsiniz.

Eğitim ücretleri içinde neler var? Sertifika için ayrıca ücret ödememize gerek var mı?

Eğitim ücretlerine eğitim ders notları, dokümanları ve sertifikalar dahildir. Bunlar için ayrıca ücret ödemenize gerek yoktur.

Eğitimlere toplu katılımlarda ne kadar indirim uyguluyorsunuz?

Eğitimlere toplu katılımlarda topluluk sayısına göre indirimler uygulanmaktadır.

Eğitimlerinizden kimler yararlanabilir? Eğitime katılım şartlarınız nelerdir?

Her eğitimin içeriğine göre değişmekle birlikte genel olarak eğitimlerimize ruh sağlığı çalışanları, psikoloji ve ilgili alanlardaki son sınıf öğrencileri, mezunları, yüksek lisansı psikoloji üzerine yapmış olanlar ve bu alanlarda eğitim görenler katılabilir. Bazı eğitimlerimize çocuk gelişimciler de katılabilmektedir.

Eğitim ücretinin tamamını ödedik ama eğitim günü aksiliklerden eğitime katılamadık. Ücret iadesi yapılabiliyor mu?

Psikoloji sertifika programlarımıza katılım isteği çoğu zaman talebi karşılayamamıza neden olmaktadır. O yüzden kontenjan dolduğunda talepleri bir sonraki eğitime kaydırıyor yada geri çevirmek durumunda kalıyoruz. Ancak son bir haftada yapılan iptaller hem kurumu hem de katılmak isteyip de katılamayanları zor duruma sokmaktadır. Bu yüzden eğitime 7 gün kala yapılan iptallerde ücretin yüzde 15'i oranında kesinti yapılır. Ancak daha önce yapılan iptallerde herhangi bir kesinti uygulanmamaktadır.

Bir çok kurum tarafından Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi verilmektedir. Ancak bu eğitim süresi sizde daha kısa. Bunun sebebi nedir?

Bilişsel Davranışçı Terapi’nin kurucusu Aaron T Beck BDT eğitimini 40 saat olarak vermektedir. Bizim enstitümüzde bdt teori ve uygulama eğitimi birlikte 60 saat şeklinde verilmektedir. Bu nedenle kısa değil olması gerektiği gibidir.

Sizin BDT eğitiminizin alanda çok tercih edilme sebebi nedir ?

Bilgelik Enstitüsü’nde verilen bilişsel davranışçı terapi eğitiminin temel farkı teori ile beceri ve uygulama eğitiminin aynı anda verilerek konuların eğitim esnasında kalıcı hale getirilmesidir. Eğitime, Lütfü Kaan ÖZDEMİR hocamız, gruptan bir arkadaş ile canlı terapi yaparak başlamaktadır. Bu nedenle eğitimin her aşamasında, BDT’nin nasıl uygulandığı canlı olarak gözlenmektedir. Katılımcılar her konu ile ilgili terapi deneyimini eğitim esnasında kendileri de grup etkinlikleri ile yaşamaktadır. BDT eğitimi ile ilgili daha fazla bilgiye BDT Eğitimi sayfasından ulaşabiliriniz.

Oyun terapisi eğitiminiz neden bu kadar çok tercih ediliyor?

Lütfü Kaan ÖZDEMİR hocamız tarafından geliştirilen Bilişsel Davranışçı Çocuk Terapisi eğitim paketinde, temelde Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemi ile Oyun Terapisi ve Masal Terapi anlatılmaktadır. Çocuklarda ve yetişkinlerde en etkili yöntem olarak kabul gören Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemi, BDT Oyun Terapisi ve Masal Terapi eğitimleri bir arada verilmektedir. Katılımcılar hem çocuklarda bilişsel davranışçı terapi hem oyun terapisi hem de masal terapisi konularında uygulamalı eğitim görmektedir. Detaylı bilgiye oyun terapisi eğitimi sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Oyun Terapisi ve Çocuğun Hayatındaki Önemi yazımıza da göz atmayı unutmayın

TOP