SIK SORULAN SORULAR

 Bilgelik Enstitüsü’nde ne gibi eğitimler verilmektedir?

Bilgelik Enstitüsü psikoterapi ve psikoloji testleri alanında ( Özellikle de Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi ve Çocuk Testleri ) uygulamalı ve sertifikalı eğitimler verilmektedir. Eğitimler uzun yıllar alan deneyimi olan hocalar tarafından verilmektedir. Her eğitimde uygulama ve vaka paylaşımları ile teorik konular paylaşılmaktadır. Hangi Eğitim sayfamızda konuya ilişkin daha fazla detay bulabilirsiniz.

 Bilgelik Enstitüsü’nde verilen sertifikaların her kurumda geçerliliği  var mı?

Bilgelik Enstitüsü olarak 10 yıldır binlerce öğrencimize sertifika verdik ve bu sertifikalar devlet ve özel sektör olmak üzere birçok yerde kullanılmaktadır ve geçerlidir. Sertifikalarımızla ilgili daha geniş bilgi için Niçin Sertifika sayfamıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Eğitimleriniz ücretli mi?

Çoğu eğitimimiz ücretli olmakla beraber enstitümüzde ücretsiz seminerler de düzenlenmektedir. Bilgelik Enstitüsü’ndeki gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize kaydolabilirsiniz.

Eğitim ücretleri içinde neler var? Sertifika için ayrıca ücret ödememize gerek var mı?

Eğitim ücretlerine eğitim ders notları, dokümanları ve sertifikalar dahildir. Bunlar için ayrıca ücret ödemenize gerek yoktur.

 Eğitimlere toplu katılımlarda ne kadar indirim  uyguluyorsunuz?

Eğitimlere toplu katılımlarda topluluk sayısına göre indirimler uygulanmaktadır.

Eğitimlerinizden kimler yararlanabilir? Eğitime katılım şartlarınız nelerdir?

Her eğitimin içeriğine göre değişmekle birlikte genel olarak eğitimlerimize ruh sağlığı çalışanları, psikoloji ve ilgili alanlarda son sınıf öğrencileri, mezunları, yüksek lisansı psikoloji ve ilgili alanları kapsayanlar katılabilir.

 Ödemesi yapılan eğitimden memnun kalmazsak paramızı iade alabiliyor muyuz? Alabiliyor isek ne kadarını iade alabiliyoruz?

İlk günün sonunda memnun kalmazsanız ücretin tamamını geri iade ediyoruz.

 Eğitim ücretinin tamamını ödedik ama eğitim günü aksiliklerden eğitime katılamadık. Ücret iadesi yapılabiliyor mu?

1 hafta öncesinden yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaktadır. Daha sonra yapılan iptallerde kesinti uygulanmaktadır.

Bir çok kurum tarafından Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi verilmektedir. Ancak bu eğitim süresi sizde daha kısa. Bunun sebebi nedir?

Bilişsel Davranışçı Terapi’nin kurucusu Aaron T Beck BDT eğitimini 40 saat olarak vermektedir. Bizim enstitümüzde bdt teorik ve beceri eğitimi birlikte 60 saat verilmektedir. Bu nedenle kısa değil olması gerektiği gibidir.

Sizin BDT eğitiminizin alanda çok tercih edilme sebebi nedir ?

Bilgelik Enstitüsü’nde verilen BDT eğitiminin temel farkı teorik eğitim ile beceri ve uygulama eğitiminin aynı anda verilerek konuların eğitim esnasında kalıcı hale getirilmesidir. Eğitime, Lütfü Kaan ÖZDEMİR hocamız, gruptan bir arkadaş ile canlı terapi yaparak başlamaktadır. Bu nedenle eğitimin her aşamasında, BDT’nin nasıl uygulandığı canlı olarak gözlenmektedir. Katılımcılar her konu ile ilgili terapi deneyimini eğitim esnasında kendileri de grup etkinlikleri ile yaşamaktadır.

Oyun terapisi eğitiminiz neden bu kadar çok tercih ediliyor?

Lütfü Kaan ÖZDEMİR hocamız tarafından geliştirilen Bilişsel Davranışçı Çocuk Terapisi eğitim paketinde, temelde Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemi ile Oyun Terapisi ve Masal Terapisi anlatılmaktadır. Çocuklarda ve yetişkinlerde en etkili yöntem olarak kabul gören Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemi, BDT Oyun ve Masal Terapisi eğitimleri bir arada verilmektedir. Katılımcılar hem çocuklarda bilişsel davranışçı terapi hem oyun hem de masal terapisi konularında uygulamalı eğitim görmektedir.