BİZ KİMİZ?

Bilgelik Enstitüsü 2006 yılında eğitim danışmanlık yapmak üzere kuruldu. O gün bir fikirle doğan Bilgelik Enstitüsü bugün büyüdü, Türkiye’nin dört bir tarafında uygulamalı psikoloji eğitimleri düzenleyen ve danışmanlık hizmeti veren bir enstitüye dönüştü. Bilişsel Davranıçı Terapistler Derneği işbirliğiyle bugüne kadar binlerce sertifikanın dağıtıldığı yüzlerce psikoloji sertifika programı düzenledi. Enstitümüz, psikoloji ve ilgili alanlarda eğitim görenleri mesleğe hazırlıyor, mesleki hayatını sürdürenlere yeni uzmanlıklar ekliyor.

Günümüzde artık bilgiye ulaşmak çok kolay. Herkes cep telefonu ile bile dünyanın en saygın üniversitelerine girip derslerini makalelerini takip edebiliyor. Bu nedenle önemli olan bilmek değil yapa-bilmek. Yapabilmenin son noktasına da Bilgelik diyoruz. Bildiğimizi yaşamıyorsak bilgi bize sadece yüktür. Uygulanmayan bilginin hiçbir yararı yoktur. Bu nedenle Enstitümüzdeki temel amaç, uygulanabilir bilgiler üretip bunları meslektaşlarımıza en iyi şekilde öğretmektir. Bu nedenle bütün eğitimlerimiz teorik değil uygulamalı olarak tasarlandı. Psikoterapi eğitimlerimize yada psikolojik test eğitimlerimize katılanlar uygulayıcı olarak eğitimlerimizi tamamlıyorlar. Dünyanın en etkili terapi ve kişilik yapısı yöntemleri ile hem uzmanlara hem kurumlara hem de kişilere fark yaratıyoruz. Terapi eğitimlerinde kullandığımız bütün teknik ve yöntemler bilimsel ve ispatlanmış yöntemlerdir. Sizler de teori değil pratik ve uygulanabilir yöntemler ve eğitimler arıyorsanız sizi de Bilgelik’e bekleriz.

KURUCUDAN MESAJ

Bilgelik Enstitüsü’nü kurarken amacımız, teorik bilgilerin mesleki hayata nasıl uyarlanacağına çözüm üretmekti. Psikoloji ve benzeri bölümlerden mezun olan ve kendisine farklı uzmanlık alanları katmak isteyenlere bir başvuru merkezi olmaktı hedefimiz. İlk olarak üzerinde akademik çalışmalar yürüttüğüm ve sayısız terapi uyguladığım bilişsel davranışçı terapi uygulama yöntemlerini anlatan eğitimler vermeye başlayarak yola koyulduk. Bilişsel davranışçı terapi eğitimini bizzat benim geliştirdiğim farklı bir metodolojiyle eğitime katılan arkadaşlarımıza anlattım. Bugüne kadar binlerce psikoterapi sertifikası dağıttık ve psikoterapi eğitimlerine katılan binlerce arkadaşımızı mesleki hayata hazırladık veya onlara yeni bir uzmanlık kattık. Zaman içerisinde bizim yolculuğumuza yeni ve farklı eğitimler ve de eğitmenler dahil oldu.

Bizi bunca yıldır yolda tutan ve yolculuğumuzu büyüten ana faktör eğitimlerimizin uygulamalı olmasıdır. Eğitimlerimizin tamamını uygulamalı olarak anlatıyoruz.

Yolculuğumuz devam ediyor, biz yolda olmaya devam edeceğiz. Yolda oldukça biliyoruz ki yolculuğumuza katılanlar artacak. Büyüdükçe mesleki yolculuğa başlayanlara daha çok şey katacağız. Bu bilgelik yolculuğu öğreterek, öğrenerek devam edecek.

Lütfü ÖZDEMİR

MESLEKİ VE ETİK İLKELERİMİZ

Bilgelik Enstitüsü, mesleki ve etik ilkelere bağlı olarak psikoloji ve ilgili alanlardaki uzmanlara yönelik psikoterapi ve psikolojik test eğitimleri düzenleyen bir merkezdir. Bilgelik Enstitüsü’nde tıbbi hiçbir uygulama yapılmayıp, yalnızca psikoloji ve ilgili alanlarda eğitim görenlere psikoterapi eğitimleri yada psikolojik test eğitimleri düzenlemektedir.

TAMAMLANAN EĞİTİMLER

Sosyal Medyada Biz


Eğitim Fırsatları ve Gelişmelerden Haberdar Ol

İletişim


Suadiye Mahallesi, Bağdat Cd., No:474, 34744 Kadıköy, İstanbul, Türkiye

bilgi@bilgelik.com.tr

0544 380 88 69

© 2018. Bilgelik Enstitüsü

TOP