ONLINE UYGULAMALI MMPI EĞİTİMİ (SERTİFİKALI)

Online - Canlı Yapılacak Bu Eğitim Sonunda Katılımcılar Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifikasına Hak Kazanır. Örgün Eğitimde Yapılan Her Şey Bu Eğitimde de Yapılmaktadır. Online Eğitim Ücreti 400 TL'dir.

MMPI EĞİTİMİ HAKKINDA

MMPI eğitiminin amacı katılımcılara, Minnesota çok yönlü kişilik envanteri testini amacına uygun biçimde kullanma, objektif olarak kişiliğin ve psikopatolojinin ölçülmesi, değerlendirmesi, yorumlanması ve bilgilendirme yapılmasında bilgi ve beceri kazandırmaktır.

Minnesota çok yönlü kişilik envanteri eğitimine katılanlar MMPI testini amacına uygun biçimde uygulamayı, sonuçlarını değerlendirmeyi, yorumlamayı ve raporlamayı öğreneceklerdir.

Neden Bilgelik Enstitüsü?

Bilgelik Enstitüsü eğitimlerinin en temel farkı ilk günden itibaren tüm süreçlerin ''uygulamalı'' olmasıdır. Gerçek danışanlarla yapılan gerçek terapilerle yöntemler sizlere uygulamalı olarak öğretilir.

HEP EN İYİLERİN TERCİHİ OLDUK

Prf. Dr. Taner ÖZBENLİ
Nörolog

Ömer Yılmaz
Klinik Psikolog

Dr. Mehmet Oğuz
Psikiyatrist

MINNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ EĞİTİMİ İÇERİĞİ

- MMPI Testinin Tarihçesi ve Gelişimi

- MMPI’ın Tanımlanması

- Niçin uyguluyoruz?

- Kimlere, neden uygulanır?

- MMPI Kişilik Envanteri test ortamı

- MMPI Kişilik Envanteri test zamanı

- MMPI Testinin objektif sonuçlanmasını engelleyen faktörler

- MMPI Testini danışana verme

- Yorumlamada dikkat edilecek faktörler,

- MMPI profili çıkarma

- Alt testlere göre yorumlama

- Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri'nin Raporlanması

- Kent EGY ve Porteus Labirentleri Testleri ile erişkin zeka geriliğini saptama ve skorlama

- Standardize Mini Mental Test ve ACE-R Addenbrooke's Kognitif Tarama Envanteri ile alzheimer, demans veya organisite taraması yapma

- Kent EGY ve Porteus Labirentleri Testleri ile erişkin zeka geriliğini saptama ve skorlama

- Standardize Mini Mental Test ve ACE-R Addenbrooke's Kognitif Tarama Envanteri ile alzheimer, demans veya organisite taraması yapma

MMPI EĞİTİMİ TARİHLERİ

Online canlı MMPI eğitimine katılanlar Minnesota çok yönlü kişilik envanterini amacına uygun biçimde uygulamayı ve raporlamayı öğrenirler. %30 İNDİRİMLİ 570 TL Yerine 400 TL MMPI Eğitimi Detayları İçin Tıklayın Tarih: 25 Ekim / Saatler: 10:00-17:00 / Eğitmen: Sezen Erem 

EĞİTİM DETAYLARI VE FİYAT BİLGİSİ

 • %30 İndirim
  per 570 TL 400 TL
 • BELİRTİLEN EĞİTİM ÜCRETİ PEŞİN ÖDEMELER İÇİN GEÇERLİDİR. TAKSİTLİ ÖDEMELER İÇİN ENSTİTÜ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ.
 • SERTİFİKALARIN ÜZERİNDE ''ONLINE'' İBARESİ BULUNMAMAKTADIR.
 • ONLINE EĞİTİMLERDE SERTİFİKALAR PROGRAMIN BİTİMİNDE KARGO İLE TARAFINIZA ULAŞTIRILIR. YURTDIŞINDAN KATILIMCILARA İSE MAİL YOLU İLE YOLLANIR.
 • EĞİTİM ÜCRETİNE MATERYALLER DAHİLDİR.
 • KESİN KAYIT EĞİTİM ÜCRETİNİN ÖDENMESİYLE GERÇEKLEŞECEKTİR.
 • KONTENJAN SINIRLI OLDUĞU İÇİN ÜCRET ÖDEME SIRASINA GÖRE KESİN KAYIT YAPILMAKTADIR.
 • EĞİTİME 15 GÜN KALA YAPILAN İPTALLERDE %20 KESİNTİ YAPILMAKTADIR.
 • 3-5 KİŞİLİK GRUPLARDA % 5
 • 6-10 KİŞİLİK GRUPLARDA % 10
 • 11 KİŞİ ÜSTÜ GRUPLARDA % 20 İNDİRİM UYGULANIR.

MMPI Eğitimi Katılımcı Yorumları

Aydın Dündar
Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji Mezunu
Kurumun 10 yılı aşkın süredir bu alanda olması, güvenilirliği, eğitimcilerin tecrübe ve deneyiminin fazla olması sebebiyle Bilgelik Enstitüsü'nü tercih ettim. Eğitimden çok memnun kaldım. Şimdi uygulamaları zorluk çekmeden yapıyor ve raporluyorum. Eğitimlerin uygulama alanında karşılaşılabilecek zorluklar üzerine derinlemesine cevaplar veren ve çözüm sağlayan eğitimciler tarafından verilmesi beni çok memnun etti.

Melisa KILIÇ
Psikolog
Eğitimlerin iyi olduğunu duydum ve araştırdım. Eğitmenler alanında iyi uzmanlar olduğunu görünce de Bilgelik'i tercih ettim. Eğitimde örnekler ve uygulamlarla bilgileri pekiştirme fırsatımız olduğu için çok verim aldım.

Nuray Özkan
Psikolog
MEB ve Adalet Bakanlığı personeliyim. Uzun yıllar, gerek hizmet içi eğitimlerde gerekse kişisel gelişim kapsamında hem kursiyer hem de eğitim görevlisi olarak rol aldım. 2018 ve 2019 yıllarında, özel kurum ve kuruluşlardan 2 kez MMPI Eğitimlerine kursiyer olarak  katılmama rağmen; verilen eğitimlerin etik olarak geçerli,  içerik olarak  yeterli olmadığı düşüncesinde olduğum için maalesef  kendimi MMPI ve Yetişkin Testi uygulayıcısı olarak hazır hissetmedim ve sertifikaları asla kullanmadım. Etik değerlerim dolayısıyla hem maddi hem de manevi olarak mağduriyet yaşadım... Mesleki yeterlilik anlamında kendimi hazır hissettiğim, zihnimdeki tüm soru işaretlerinin kalktığı, etikte ve içerikte, kelimenin tam anlamı ile işinin ehlinden eğitim aldığıma inandığım Kıymetli Hocam Sezen EREM sayesinde, Akademik Çalışmama daha güvenli ve emin adımlarla devam edeceğimden ve elde edilen verilerin hizmette en doğru, en güvenilir şekli ile yorumlanacağından şüphem yok artık. Sayın Sezen EREM Hocam sizinle olmak ve sizinle yürümek inanılmaz güven verici... Her şey için minnettarım.

BU EĞİTİMDE NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

EĞİTMEN

Sezen Erem

sezen erem
Uzman Psikolog Sezen Erem lise öğrenimini Burak Bora Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra girdiği İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden 2002 yılında mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü-Psikoloji Anabilim Dalında ‘’ Şizofrenide Aile Hasta Etkileşiminin Hastalık Belirtileri ve Yaşam Kalitesine Etkisi’’ üzerine hazırladığı teziyle yüksek lisansını bitirmiştir. Erem yetişkin testleri üzerinde uzmanlaşmıştır. (Özgeçmiş detayı için tıklayın)

VERİLECEK BELGE

Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği Onaylı Bilgelik Enstitüsü MMPI Uygulayıcı Sertifikası

mmpi sertifika programı

KİMLER KATILABİLİR

 • Psikologlar,
 • Psikolojik Danışmanlar,
 • Psikiyatristler
 • Ruh sağlığı alanında yüksek lisans yapanlar,
 • Bu alanlarda okuyan son sınıf öğrencileri.

Sosyal Medyada Biz


Eğitim Fırsatları ve Gelişmelerden Haberdar Ol

İletişim


Suadiye Mahallesi, Bağdat Cd., No:474, 34744 Kadıköy, İstanbul, Türkiye

bilgi@bilgelik.com.tr

0544 380 88 69

© 2018. Bilgelik Enstitüsü

TOP